Празник под бора
Публикувано от shmoko в категория на октомври 1, 2011 | Няма коментариС истински празник под вековния бор бе открита днес новата учебна година на Общинския детски комплекс в Шумен. В тесния двор на ул. „П. Волов“ се събраха десетки деца и техните родители, за да се запознаят с ръководителите на клубовете и да чуят „На добър час!“ от новата директорка на комплекса Веселина Славчева.
Добре дошли в уютния двор на детските мечти, фантазии и веселие. ОДК е много специално място, утвърдена в годините школа за откриване на таланти, които тук се научават на нови неща, общуват, научават се да работят в екип, да изявяват себе си и да получават удовлетворение от това, каза Славчева.
По-възрастните възпитаници на школите поздравиха новите деца със стихове и песни. Директорката пък представи всички форми на обучение и забавление за свободното време, които предлага центърът и преподавателите, които ги ръководят.
През цялата учебна година няколко пъти в седмицата според графика децата ще се занимават в направленията литературни форми, психология, журналистика, музика, математика, информационни технологии, театър, дърворезба, авиомоделизъм. За първи път тази година в комплекса е сформиран и клуб по археология и етнография.
2011-10-01
Коментари
Няма коментари по темата.