С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 2,380

Аз бях

Сам се гръмнах, признал си 42-годишен мъж от село Веселиново с огнестрелни рани в ръката и крака, но няколко часа  преди това лъгал, че го простлелял някой друг. Мехмед А. потърсил медицинска помощ минути след полунощ в четвъртък и бил настанен в шуменската болница. Куршумът бил пронизал дясната му длан и заседнал в дясното бедро.


Пред полицаите, които го разпитали в първите часове след злополуката, Мехмед усуквал неубедително, че го простреляло непознато лице в двора на къщата му. На двора обаче униформените не открили никакви следи от кръв, за сметка на това в една от стаите имало петна. Върху гардероба намерили скрита дълга 13 см цев за пистолет, а после в тайник в двора открили други чаркове и 12 патрона.


Притиснат от доказателствата, Мехмед си признал, че сам се е наранил, докато на няколко бири си чистел самоделката, скалъпена напълно аматьорски от две тръпи и ударник от болт. Срещу него е образувано досъдебно производство по чл. 339 от НК за притежание на огнестрелно оръжие без разрешително, уточниха от ОД на МВР – Шумен.


2011-08-26

 

Коментари

Няма коментари по темата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *