История в 60 части
Публикувано от shmoko в категория на май 3, 2011 | Няма коментари
В осем пъзела, всеки от по 60 части, е събрана историята на Шуменския край. Колекцията е поръчана и изработена специално за община Шумен и е наречена „Културно-историческо наследство“. Посветена е на 1330-та годишнина от създаването на Българската държава.
Всяка от забавните мозайки представя една шуменска историческа забележителност. Децата, пък и техните родители, могат да сглобят Мадарския конник, Шуменската крепост, мемориала „Създатели на българската държава“, общ изглед на Шумен, както и фотоси от фасадите на читалище „Дбори Войников“, къщите-музеи „Панайот Волов“ и „Панчо Владигеров“ и статуята на Добри Войников пред Драматичния театър.
Зам.-кметът по култура Живка Тонева информира, че общината е поръчала 1000 бройки от пъзелите. След като им се определи търговска цена, те ще могат да се купуват от павилионите за сувенири, ще се продават и в книжарницата към музея „Панчо Владигеров“. Ще се водят преговори и с други книжарници.
За първи път пъзелите ще бъдат подредени утре във викторината „Познаваме ли Шумен“. Тя ще се проведе от 15 ч в регионалната библиотека. В състезанието са поканени деца от 1 до 4 клас заедно с техните родители.

Коментари
Няма коментари по темата.