С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 2,509

Шумен събира млади певци

XII Национален конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ – 2022 ще се проведе в Шумен на 2 и 3 април, съобщават организаторите от Младежкия дом в града, на чиято сцена ще бъдат концертните изяви.

Конкурсът е само за индивидуални изпълнители, разпределени в четири възрастови групи: I група – от 5 до 8 год.; II група – от 9 до 12 год.; III група – от 13 до 16 год.; IV група – от 17 до 25 год.

Изпълнителите трябва да подготвят по две песни в два тура: I тур – песен на български език; II тур – песен по избор. Участниците ще се представят по азбучен ред във всяка възрастова група, обясняват организаторите.

Критерии за оценка на участниците включват вокална интерпретация, сценично присъствие, визия /облекло , прическа, грим / и общо комплексно представяне.

Предвиден е и награден фонд: Гран При, наградата на кмета на град Шумен,

I място, II място, III място + поощрения във всяка възрастова група

Журито е в състав: Председател: Хайгашод Агасян – композитор, певец, инструменталист и поет и членове: Николай Текелиев – журналист, член на УС на Асоциацията на вокалните педагози и продуценти, член на много международни конкурси и фестивали в България и чужбина; маестро Христо Атанасов – диригент на Градския духов оркестър „Михаил Биков“ – Шумен и на Смесения хор „Проф. Венета Вичева“.

Конкурсът „Съзвездие“, чийто домакин е Шумен, вече 12 години стимулира и поощрява таланта на деца и младежи, занимаващи се с вокално-изпълнителска дейност.

Коментари

Няма коментари по темата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *