С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 2,134

Форумът „Ключ към иновациите“ събра учители от Шумен

С нови техники за активно включване на учениците в обучението се запознаха участниците в Образователния форум за обмяна на педагогически практики „Ключ към иновациите“, който се проведе днес в Шумен.

Събитието се организира за първи път от Фондация „Образователни хоризонти“ в партньорство с Община Шумен, Регионално управление на образованието и Народно читалище „Добри Войников –1856“.

Днес ни събра любовта към преподаването, страстта към иновациите в учебния процес и чрез активната обмяна на учебни методи и практики ще се обогатим и надградим като професионалисти. Поводът за днешното ни събиране е Деня на народните будители и целта ни е да уважим труда на всички вас, които сте посветили живота си на каузата да подготвите младите хора за бъдещето“, каза при откриването на форума директорът на Фондация „Образователни хоризонти“ Антония Димитрова.

Тя допълни, че основен фокус на организацията е повишаване на професионалните знания и умения на педагогическите специалисти, както и насърчаване на иновациите в образователната сфера.

В рамките на форума учителите представиха иновативни методи в три панела: „Проектно-базирано обучение“, „Обучение чрез преживяване“ и „Извънкласни дейности“.

В началото на събитието гостите чуха академична лекция на тема „Иновативни практики в образованието – модел на бъдещето или необходимост“, която представи проф. д. н Нели Димитрова – член на Управителния съвет на Фондация „Образователни хоризонти“ и преподавател в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“.

По време на образователния форум педагозите се запознаха с интересни методи и платформи за работа с ученици като mozaBook и видеоклипове с постижения на учениците. Бяха представени добри практики, свързани с прилагане на интегрирано и проектно – базирано обучение с ученици от начален и прогимназиален етап. Учителите чуха интересни предложения за методи за учене чрез преживяване и научиха повече за методите сугестопедия и мнемоника. Имаше и любопитни извънкласни дейности като машина на времето и учебна телевизия.

В края на Образователния форум „Ключ към иновациите“ всички учители получиха сертификати за участие. Представените иновативни практики ще бъдат оформени в сборник „Ключ към иновациите“. Те ще бъдат издадени електронно и качени на сайта на Фондация „Образователни хоризонти“.

Коментари

Няма коментари по темата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *