С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 2,250

Укрепват пропадналите канализационни изкопи по 4 улици

Община Шумен обяви открита процедура по Обществена поръчка: „Инженеринг на обект: Частична подмяна на Канализация и укрепителни дейности на ул. „Университетска“, ул. „Червена роза“, ул. „Дедеагач“ и ул. „Лозенград”. Реализацията на проекта цели подобряване състоянието на обратните насипи над съществуваща канализация и частична подмяна на такава спрямо обследванията. Четирите улици са включени в проекта „Рехабилитация на уличната мрежа“ в обособена позиция „Тракия“, но преди това трябва да се направи укрепване на обратните насипи на съществуваща канализация.

Общата прогнозна стойност на поръчката е до 1 757 909,17 лева.

Краен срок за подаване на оферти: 14 март 2025 (пет), 23:59 ч.

Дата на отваряне на заявления/оферти е 17 март 2025 (пон), 14:30ч. Датата на отваряне на ценовите оферти ще бъде обявена допълнително, пише в обществената поръчка.

Канализацията по тези улици бе осъществена по т. нар. Проект ИСПА2, който приключи преди 12 години и гаранционните срокове са изтекли. През този дълъг гаранционен период Община Шумен не си е потърсила гаранциите от фирмата-изпълнител заради дълбоките пропадания на трасетата. Сегашното ръководство на Община Шумен ще търси възможност чрез съда да си върне от фирмата-изпълнител вложените в настоящата обществена поръчка средства.

Коментари

Няма коментари по темата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *