Текущи ремонти – само асфалтиране, без тротоари
Публикувано от DR в категория на май 13, 2025 | Няма коментари
Текущите ремонти на улици и междублокови пространства включват по проект само асфалтиране, без ремонт на тротоарите. Това заяви днес зам.-кметът по строителство инж. Адриян Ваньов на пресконференция, която даде на открито в района на локалното платно на ул. „Марица“, където продължават ремонтните работи.
Той уточни, че ремонта на паркинга на пивовара ще започне от 2 юли, след приключване работата по подмяната на водопровода по ул. „Г. С. Раковски“. Ремонтните дейности около Томбул джамия са изпълнение, както и кръстовището на ул. „Ген Драгомиров“ с „Марица“. Ремонтни дейности в междублоковите пространства по ул. „Марица“ текат в момента. По ул. „Китка“ също се работи остава да се положи последният пласт от асфалтовата настилка. Междублоковите пространства на трите високи блока на Пети полк също ще бъдат асфалтирани, за да се получи завършен обект в цялото пространство, уточни инж. Ваньов.
Следващият обект, където още не са започнати строително-монтажни дейности – за 30 май се предвижда началото – това е площад във Ветрище.
От 30 май предстои да започне работа и по ул. „Катюша“, на 25 юли започва работа по ул. „Хр. Смирненски“ от ул. „Цар Освободител“ до ул. „Цар Иван Александър“, следва ул. „6 септември“ – там от 1 юли ще започне строителството. Следва ул. „Милан Борисов“, която е за 12 юни. Работата по междублоковото пространство на „Ген. Драгомиров“ 38а в кв „Б.Българанов“ ще започне от 19 юни, а междублоковото пространство на ул. „П. Берон“ 4 от19 май, междублоковото пространство на ул. „Китка“ 2 – от 22 май, по междублоково пространство на бул. „Мадара“ от №23 до №27 ще се работи от 4 юли, ремонта на парковите алеи около Паметника на свободата ще започне на 29 май, междублоково пространство на ул. „Ружа Тенева“ от 26 май.
Графикът е съгласуван с изпълнителя „Автомагистрали „Черно море“, с когото община Шумен има договор, уточниха от общината .
Б.Р. За съжаление, проектът за текущи ремонти на улици и междублокови пространства предвижда само асфалтиране на споменатите улици, без да се ремонтират тротоарите, заявиха от общината. Такъв е случаят с ул. „П. Парчевич“, където има положен гладък асфалт, но на практика тротоари няма, защото по разбитите камъни няма как да се придвижват хората, да не говорим за майките с колички. Нищо не се предвижда и за малките две островчета на реката до светофара на бензиностанция „Шел“, където хората си изпочупват краката, а преминаването на кръстовището с детски колички е почти невъзможно.
Вижте графика за текущите ремонти:
Коментари
Няма коментари по темата.