Полицейска операция
Публикувано от DR в категория на юни 5, 2024 | Няма коментариПолицейска операция за противодействие на престъпността, против политическите права на гражданите, опазване на обществения ред и осъществяване на превантивна дейност се проведе днес на територията на ОДМВР- Шумен, съобщават от пресцентъра на ведомството.
В операцията участваха служители на ГД „ Национална полиция“, ГД „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ и колегите им от областната дирекция в Шумен.
На входовете и изходите на населени места в община Хитрино бяха изградени контролно-пропускателни пунктове. Извършени са проверки на водачи на 207 моторни превозни средства и 275 лица. Екипи на икономическа полиция са проверили 25 търговски обекта, сред които магазини, игрални зали, борси.
Проконтролирани са 28 от активния криминален контингент. Във връзка с осигуряване на пътната безопасност и недопускане на неправоспособни, водачи, седнали зад волана на моторни превозни средства след употреба на алкохол и/ или наркотични вещества и техни аналози, по време на проверките на пътя са наложени 36 глоби с фиш, съставени са 13 акта за установени административни нарушения.
Целта на операцията е да се пресекат нарушения и престъпления, свързани с политическите права на гражданите, противодействие на конвенционалната престъпност и незаконна търговска дейност. Действията по пресичане на престъпления ще продължат до приключване на изборния ден.
Коментари
Няма коментари по темата.