“Няма” – документален спектакъл за водната криза в Шумен
Публикувано от DR в категория3 декември, 19:00 ч., Драматично-куклен театър “Васил Друмев” – вход свободен
На 3 декември шуменци и гости на града ще имат възможността да станат част от документалния спектакъл “Няма” – събитие, което разкрива реалността на живота в Шумен, където достъпът до вода се превръща в ежедневен проблем. Представлението ще се състои от 19:00 часа в Драматично-куклен театър “Васил Друмев”. Входът е свободен за всички желаещи.
Спектакълът, дело на авторката Неда Соколовска, представлява изключителен художествен разказ, основан на реални истории и интервюта със засегнати жители. Чрез драматургичен и документален подход, “Няма” изследва хроничните проблеми с водоснабдяването, които от години засягат нормалния живот в града, и поставя въпроси за липсата на устойчиви решения.
След спектакъла ще се проведе обществена дискусия
В нея ще участват представители на община Шумен, както и гражданите, които ще могат да споделят своите виждания и въпроси за бъдещето на водоснабдяването в региона.
В спектакъла участват: Антония Велева, Калин Пачеръзки, Янислава Линкова, Кольо Стайков, Димитрия Милушева, Веселин Бърборков, Петар Андреев и Силвия Болярска.
“Няма” е огледало на една криза, която засяга всички – спектакъл, който ще ви накара да се замислите за стойността на водата като основно човешко право и необходимост.
Очакваме ви на 3 декември – заедно да търсим решения и да поставим важните въпроси, канят от театъра.
Коментари
Няма коментари по темата.