С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 1,083

Магията на танца

XVI Национален танцов фестивал „Магията на танца“ ще се проведе тази събота и неделя, 25 и 26 юни, в зала „Арена Шумен“. Входът е свободен.

В състезателната програма са включени три танцови жанра: съвременни танци, характерни танци и улични танци. Участниците ще бъдат разпределени в четири възрастови групи: от 5 до 8 години; от 9 до 11 години; от 12 до 15 години; над 16 години.

В Шумен ще се състезават 23 танцови формации от Добрич, Варна, Велико Търново, Силистра, Търговище, Русе, Исперих, Айтос, Разград и Велики Преслав. С най-много участници – над 100, ще се представи градът домакин (формациите „Емоушън“, „WoW“, „Танцувалня“, „Фаворит“, балетно студио „Перли“ при НЧ „Добри Войников-1856“ и школата по класически танци при НЧ „Боян Пенев-1949“.

В събота, 25 юни, официалното откриване на фестивала е от 11.00 часа. След това ще започне състезателната програма по съвременни танци в първа възрастова група. От 12.30 часа е надпреварата във втора възрастова група по съвременни танци, в 13.30 часа е стартът на характерните танци, а от 15.15 часа – на уличните танци.

В неделя, 26 юни, началото на състезанието за трета възрастова група по съвременни танци е от 10.30 часа, изпълненията по характерни танци ще стартират в 11.30 часа, а по улични танци – в 13.00 часа. Фестивалната програма ще продължи с изявите на танцьорите от четвърта възрастова група, като от 14.00 часа ще започнат съвременните танци. В 14.45 часа е началото на характерните танци, а от 15.30 часа – уличните танци.

Целта на фестивала е да популяризира младежкото любителско танцово творчество. Организатор е Общинският младежки дом в Шумен.

Коментари

Няма коментари по темата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *