За хората от кучкарите
Публикувано от TT в категория на септември 17, 2015 | 1 коментарВелоергометър с кардиограф, който може да се ползва и самостоятелно, получи днес като дарение отделението по физикална и рехабилитационна медицина към МБАЛ Шумен.
Дариха го немските спонсори на кучешкия приют към Шумен от сдружението „Grund zur Hoffnung“, съобщава най-големият приятел на приюта Тонка Петрова.
„Старият велоергометър веднага ще бъде „пенсиониран“, пошегува се шефката на отделенито по физиотерапия д-р Светлана Маркова. Уредът ще бъде монтиран, веднага след като отделието се премести в хирургическия блок през есента.
Ще се ползва за възстановяване на пациенти след кардиологични заболявания. Тъй кяато инструкциите за работа с апаратурата са немски, управителката на кучешкия приют Мария Маркова обеща да осигури преводач. Д-р Роджър Вагнер и председателката на сдружението спонсор Катрин Флюкигер са обещали да дарят на отделението и други уреди при следващото си идване в България.
Преди седмица, на 9 септември, същата немска фондация направи дарениe за над 20 000 лв на кучешкия приют. Сред подаръците има вана за къпане, осветление за операционната, готови модули за 10 нови закрити бокса в карантинното отделение, храна, медикаменти и оборудване за операциеонната. Сред тези вещи за четириногите бил и велоелгометърът за хората.
Първи „доброволец“ на придобивката в болницата беше майсторът-баничар от село Тимарево Реджеб Реджебов, който покара колелото под надзора на д-р Светлана Маркова.
Единственото, което искаме от тях, е да спре тормозът по шуменските улици!