С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 2,275

Войската и градът

IMG_5736

 

Преди 1989 година, когато армията на България надхвърля 120 хиляди щика, страната има четири военни училища, а всяка година в тях учат над 6500 курсанти. Днес бившето военно училище в Шумен е само военен факултет на Националния военен университет и армейска кръпка в цивилната дреха на града. Шмоко се обърна с въпрос към кандидатите за кмет на Шумен Пламен Петков, Иван Иванов и Любомир Христов:

 
– Какви са вижданията ви за използването на територията на бившето вече военно училище и интегрирането й в цивилния обществен живот?

 

 

PLAMENПламен Петков, АБВ:

 

 

 

Във всички програми има предложения. Със сигурност трябва да се проведе допитване до гражданите на Шумен. Аз лично подкрепям като първо и най-належащо: отваряне на връзка през района на военното училище между бул.“Славянски“ и ул.“Съединение“. Това може да стане още този мандат. Също, бих гласувал да останат за ползване от гражданите всички спортни съоръжения в района – затревеното игрище за футбол, басейна, спортната зала.

 

 

 

 
12088327_908272425924585_3767735561259722542_nИван Иванов, БСП:

 

 

 

Да се знае – тази територия е 100 процента държавна собственост, не общинска. Да, градът може да ополозтвори пълноценно този терен. Част от учебната база може да се предостави на Шуменския университет и на други учебни заведения. Изграждане на така необходимата на Шумен пряка пътна връзка Север – Юг (от Пети километър, през Пети полк, пл. Кристал, пресича ул. „Съединение“ и стига до ул. „Владайско. въстание“). Това ще облекчи трафика в центъра и ще ускори прекосяването на града по ширина. С този замисъл ул. „Ивайло“ е с две платна. Спортният комплекс с паркинга и стадиона да се отворят изцяло и свободно за обществени нужди.

 

 
LUBOЛюбомир Христов, ГЕРБ:

 

 

 

След договорка с Министерството на отбраната стадионът и басейнът ще бъдат предоставени за нуждите на детско-юношеския и масовия спорт. За облекчаване на трафика в града ще направим вертикална връзка между улица „Съединение” и булевард „Славянски” с изход на площад „Кристал”. За всяка конкретна сграда ще търсим решение според потребностите на държавни и общински институции, бизнеса и неправителствения сектор.

 

 

(Следва)

Коментари

  • Loveca_ октомври 20, 2015 в 2:32 pm

    Оградата не е висока. Туй е, че има бодлива тел. Ама ако сте сериозни, можете да я изрежете на определен участък и да поставите стълби от двете страни на съответната стена. Толкова басейни има в Шумен, точно военния ли ви е най-сладък? Толкова пътища има в Шумен, точно през университета ли ще прекарате градския трафик? Що не прекарате един път да минава през ШУ, опитното поле и т.н. и да отива направо на гробищата, че понякога има задръстване на основния път?

  • полицията спи октомври 20, 2015 в 6:59 am

    Скъпа Анелия, който Ви е казал, че басейна е достъпен за всички граждани и селяни … много Ви е излъгал……. ако не се познавате лично със г-н Евлогиев или обкръжението му и сте над 18 години забравете за този басейн

  • Миг-25 октомври 20, 2015 в 1:11 am

    Никой от кандидатите не е казал „безплатно“, а свободен достъп означава без военен пропускателен режим.

  • Анелия октомври 19, 2015 в 11:22 pm

    Съжалявам, но всички коментари представляват въпиюща некомпетентност и „изказване неподготвен“. Всички граждани имат достъп до байсейна, просто когато гражданите разберат колко струва да се ползва и се отказват. Който се хване на обещания от този вид „всичко ще е общо и безплатно, както едно време“, е голям балък. Времето, в което живеем е „Работи, създай нещо, изкарай пари, плати си таксата или цената за ползването на нещо и ще имаш това, което желаеш.“ Ама някой да чака политиците да им осигурят всичко на тепсия е просто нелепо.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *