С кого трябва да сме? С Европа (зелено) или с Русия (червено)

or

гласували: 2,215

Водата от три чешми в И. Блъсково и Благово не е годна за пиене

Водата от чешма „Мандрата“, намираща се на ул. „Аспарух“ в с. Илия Блъсково, е с наднормено съдържание на нитрати.

Водата от чешма „Фурната“ на ул. Георги Димитров“ в село Илия Блъсково и тази на ул. „Марица“ в село Благово са с отклонения по микробиологични показатели и по физикохимичен показател нитрати.

Водата от тези чешми не е годна да се използва за пиене. Това сочат данните на РЗИ от пробонабирането и проведения лабораторен контрол на водата от местни водоизточници.

Получените резултати отразяват моментното състояние на водата от местните водоизточници. Качествата на водата от тях зависят изцяло от метеорологичните условия, тъй като не се извършва допълнителна обработка (дезинфекция), напомнят от РЗИ.

Коментари

Няма коментари по темата.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *